Ogłoszenia Duszpasterskie

  XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

w poniedziałek – Wsp. Bł. Anieli Salawy, Dziewicy. Patronki FZS.

w piątek– Wsp. Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

w sobotę– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1.W środę 11 września, rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00, będą głoszone okolicznościowe kazania. Hasłem tegorocznego Triduum będzie: „Polska pod Krzyżem”. Serdecznie zapraszamy.

2.W sobotę 14 września, będziemy przezywać Uroczystość Odpustową, ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Dlatego serdecznie zapraszamy na powyższą Uroczystość wszystkich tych, którzy modlą się w naszym Kościele.

3.Nasz Klasztor wraz z grupą modlitewną Miłosierdzia Bożego pragnie włączyć` się w ogólnopolską akcję ewangelizacyjną „Polska pod Krzyżem”. Dlatego pragniemy Was wszystkich zaprosić na sobotę 14 września na godzinę 15.00 do naszego kościoła. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie zostanie odprawiona msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej nastąpi modlitewne czuwanie przed najświętszym sakramentem. Na zakończenie adoracji zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w korytarzu klasztornym, Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4.Wszystkim ofiarodawcom, którzy w sposób duchowy i materialny, wspierają  nasza Kuchnię dla Ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy naszą pamięcią modlitewną.

5.Ksiądz Dziekan, Proboszcz Parafii Katedralnej, zaprasza na Tydzień Maryjny, który rozpoczyna się dziś odpustem parafialnym ku czci Narodzenia NMP, a zakończy się w dniu 14 września. W tym dniu po Mszy św. wieczornej wyruszy procesja maryjna ulicami miasta, z kopią słynącej łaskami Piety. Podsumowaniem tygodnia Maryjnego, będzie festyn katedralny, w ogrodach Ojców Bernardynów, w niedzielę 15 września, od godz. 14.00 do 18.00.

6.Przy wyjściu z Kościoła, znajduje się nowy numer gazetki parafii katedralnej. Zachęcamy także do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej.

7.Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców – oddział w Tarnowie informuje o organizowanym IX Tygodniu Wychowania ”Nauczycielu, gdzie mieszkasz”? które odbędzie się w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie 16 września od godz.18.00. Szczegóły na plakacie.

8.Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świentych Patronów, oraz opieki Matki Bożej. Pod Twoja Obronę…