Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10. 2018 r.

 

Komunikat Księdza Biskupa….

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

- w poniedziałek:Wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

- we wtorek:Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej.

- w środę:Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

- w czwartek:Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

- w piątek:Wsp. Św. Piotra z Alkantary, Kapłana.

- w sobotę: Wsp. Św. Jana Kantego, Kapłana, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

1.       Dzisiaj w ramach Dnia Papieskiego odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy z Katedry do kościoła bł. Karoliny, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. i czynne włączenie się w marsz. Również dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary przeznaczone są na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2.       Przypominamy, że w naszym Kościele nabożeństwa różańcowe, odprawiane są codziennie, o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.       Wszystkim ofiarodawcom, którzy w sposób duchowy i materialny, wspierają  nasza Kuchnię dla Ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy naszą modlitewną.

4.       Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki na „wypominki". Prosimy o czytelne wpisywanie Imion i Nazwisk zmarłych. Kartki można składać w zakrystii. Już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać", za złożone ofiary, które przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

5.       Oddział KSW w Tarnowie zaprasza na wykład ks. prof. Michała Drożdża: „Polska to jest moja Matka, moja Ojczyzna. Myślenie o Ojczyźnie św. Jana Pawła II” oraz koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych, w czwartek 18 października  o godz. 18.00 w Pałacu Młodzieży.

6.       W przyszłą niedziela rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej okazji o godz. 14.00 od kościoła Księży Misjonarzy w kierunku katedry wyruszy Misyjny Marsz w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan. Zakończy go Msza św. o godz. 15.00, w intencji misji i misjonarzy w katedrze tarnowskiej. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczone są na misje.

7.       Polećmy opiece Matki Bożej oraz świętych patronów, wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia odmawiając.” Pod Twoja obronę…”