Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu (Gaudate) – 16.12. 2018 r.

 

 

1.      Rozpoczynamy ostatni tydzień naszych adwentowych przygotowań. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele codziennie od godz. 6.30 do 12.00; i od 14.30 do 18.30.

2.      Od dzisiaj zaczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać codziennie przed z Mszą św. o godz. 18.00.

3.      W dzisiejszą niedzielę kazania w naszym Kościele, głosi - O. Cecylian Zapolski, który jest proboszczem kilku parafii na Ukrainie. Ofiary, które będzie można złożyć po Mszy św. do puszek, będą przeznaczone na remonty  Kościołów.

4.      Tradycyjnie w okresie Adwentu organizujemy zbiórkę darów żywnościowych dla osób korzystających z naszej Kuchni Ubogich. Dary prosimy składać przy ołtarzu św. Antoniego lub przy furcie klasztornej, a ofiary pieniężne do skarbony św. Antoniego. Za dary serca już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.      Dzisiaj o godz. 14.30 – Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej.

6.      Na powitanie Nowego Roku, w dniach 28. 12. 2017 do 04. 01. 2019 organizowany jest wyjazd do Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej — Królowej Pokoju. Koszt wyjazdu 450 zł + 140 Euro. Zapisy do 20 grudnia w zakrystii lub telefonicznie na kontakt podany w gablocie. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie.

7.      W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, świece Caritas, a także płytę CD z kolędami.

8.      Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które wywieszone są w gablocie przykościelnej.

9.      W przyszłą niedzielę na Rynku będzie miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Smakowanie Świąt i Kolędowanie na Tarnowskiej Starówce”, na które zapraszają organizatorzy, wśród nich Rada Osiedla Starówka.

10.  Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świentych Patronów, oraz opieki Matki Bożej. Pod Twoja Obronę….