Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek– Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

1. W następną niedzielę przed naszym kościołem będą kwestować wolontariusze Fundacji Kromka Chleba na rzecz budującego się pierwszego w Tarnowie Hospicjum Via Spei. Od ponad 15 lat Fundacja wspiera osoby starsze, samotne, bezdomne udzielając wielorakiej pomocy. Zachęcamy do wsparcia tego wyjątkowego dzieła jakim jest Hospicjum Via Spei czyli Droga nadziei, które powstaje z dobrowolnych ofiar ludzi dobrej woli. Każdy z nas może dołożyć „swoją cegiełkę" do realizacji tego wspaniałego dzieła szczególnie teraz gdy przeżywamy czas Wielkiego Postu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie. . .

2. Przeżywamy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, wyrzeczenia i czyny miłości bliźniego mamy przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie przez Grupę Modlitewną o godz.15.00, po koronce do Miłosierdzia Bożego, a także w każdy wtorek i piątek o godz. 17.30, oraz w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 17.15.

3. Jak  zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można składać do skarbony, która znajduje się pod amboną. Za każdą złożona ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj o godz. 14.30 – Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej.

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza „Baranki Wielkanocne”, aby pomóc dzieciom chorym i osobom starszym. Baranki można nabyć w naszej zakrystii.

7. W dniach od 18 do 26 maja br. organizujemy, pielgrzymkę do Włoszech, śladami św. Franciszka. W programie: pobyt  w Padwie, Asyżu, Rzymie, San Giovanni Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 320 euro i 990 zł. Zapisy u    O. Ewodiusza.

8. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.

9. Polećmy opiece Matki Bożej oraz świętych patronów, wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia odmawiając.” Pod Twoja obronę…”